• Index
  •  » Przedstawmy się
  •  » Witam serdecznie wszystkich użytkowników na www.goldenretriever.pun.pl

#1 2006-06-28 17:02:07

Golden Retrieverka

Witaj na forum

4807789
Zarejestrowany: 2006-06-28
Posty: 35
Punktów :   
WWW

Witam serdecznie wszystkich użytkowników na www.goldenretriever.pun.pl

Witam! Mam na imię Kamila! Mam lat 12. Jak wiecie jestem tu administratorką i tak już zostanie. Moja pasja do goldenków narodziła się już dawno, bo 4-5 lat temu, a pomyślicie pewnie co taka mała dziecwzynka może czuć, a moja odpowiedź brzmii: dużo. Kiedy miałam 8 lat i chodziłam do I klasy podstawowej zobaczyłam przepięknego psa w internecie. Był śnieżno biały, nie mały, o sympatycznym wyrazie pyska. Tak bardzo mi się spodobał, że poprosiłam tatę, aby mi coś nie coś o tej rasie wydrukował. Czytałam, naczytałam się, że jest to rasa popularna, odpowiednio wyszkolone są psami myśliwskimi, są doskonałymi aporterami, prawdziwymi przyjaciółmi rodziny, a także łatwymi w wychowaniu. Pomyślałam pies w sam raz dla mnie. Ale wiecie jak to jest z rodzicami, nie chcieli psa mi kupić, bo bali się o obowiązki, w sumie to mieli racje, sami przyznajcie, czy dziecko 8 letnie zdołałoby sprostać tylko obowiązkom? No odpowiedź jest prosta, ale dokończę. Prosiłam i błagałam wprost na kolanach! Ale oni nie ulegli, chcieli sprawdzić a ile bym wywiązała się z tych obowiązków i kupili mi królika. Cieszyłam się nie powiem, ale to jednak nie był golden. zajmowałam się nim przez jakiś czas, kupiła smycz i wychodziłam z nim na spacer. W prawdzie królikom to tak bardzo nie potrzebne, ale tak bardzo brakowało mi spacerów z psem... Po jakimś czasie już rodzice musieli mnie zmuszać, żebym po nim sprzątała, wkońcu rodzice nie wytrzymali i oddali go do babci. Kiedy królik miał 3 lata, a ja 10 zdechł na jakąś chorobę... trochę popłakałam, ale nie za długo było mi przykto, rok temu przyszedł do nas bernardyn, byłam bardzo szczęśliwa, ale nie tak jak z goldena. No nie mogłam zrozumieć dlaczego to jadnek nie golden... Okazało się, że dlatego, bo tacie goldek się nie spodobał. Bernardyn ma na imię Barry(czyt.Bari), jest kochanym psiakiem, dobrze ułożonym urwiskiem. Ma teraz 1,5 roku. Teraz nie dawno zgodzili się na moje marzenie życiowe i tacie się nawet spodobała ta pzecudowna rasa . Jeszcze piesek jest w hodowli, ma 4 tyg. z kawałkiem w metryce nazwya się Hopps  i tak też go nazwę, bo nie brzydkie imię. Początkowo miało być Edi, ale zmieniliśmy. Fotki będą wklejane w galerii, a i chciałam powiedzieć, że obieram go w połowie lipca, ukonczy wtedy 7 tyg. Pozdrawiam!

Offline

 

#2 2006-06-29 10:03:33

goldenka

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2006-06-29
Posty: 1
Punktów :   

Re: Witam serdecznie wszystkich użytkowników na www.goldenretriever.pun.pl

hejka ja mam na imie ania i  mam 15 lat uwielbiam goldenki. ja zaczełam sie interesować tymi psami jakieś 3 lata temu była wtedy nad morzem i tam poznałam pewne małrzeństwo które miało goldenka nazywał sie Alf Jezu nigdy nie zapomne jak ten pies mi sie wtedy podobał no i zaczełam mędzić rodzićów żeby kupili nam takiego psa (nam bo mój młodszy o rok brat tesh chcuał goldenka) mieliśmy wcześniej psy dwa DOGI NIEMIECKIE jeden miał na imie aron a suczka saba do saby byłam bardzo przywiązana bo była w moim domu odkąd miałamdwa lata a zmarła jak miałam 11 arona mieliśmy tylko trzy lata poniewarz zmarł bardzo szybo-był chory
no i powracając do tematu goldenków to mówiłam rodzicom że skoro teraz nie mamy psa to akurat morzemy sobie kupić golena, niezabardzo podobał im sie ten pomysł bo jak chyba prawie każdy rodzić obawiali sie tego żę na początku będe miała zapał a potem mi sie piesek znudzi i nie będe sie nim zajmować tylko oni będą musieli. Pamiętam miałam jeszcze jeden bardzo warzny i istotny dla nich argumet mianowicie mówiłam im że jest bardzo łagodny a mam siostre która teraz ma pięć lat więc nie mogliśmy mieć groźnego psa bo wiadomo jako jest z małymi dziećmi a to pociągnie za ogon a to będzie mu na grzbeit wchodziła no i w końcu ich przekonałam już awet mieliśmy zamówioną goldenke miała 2 tygodnie ale pewnego dnia zadzwoniła do nas pani od której mieliśmy ją kupować i powiedziała że nic z tego bo goldenka zmarła przejadła sie i coś jej sie w rzołądku stało
bardzo to przeżywałam!!  po jakiś dwóch tygodniach znaleźliśmy kolejną chodowle gdzie została jedna goldenka 2 mieśięzna po jednym telefonie postanowiliśmy że to będzie ta goldneka i pani która miała nam ją sprzedać przyjechała do nas z naszą MILKĄ bo tak ją nazwaliśmy tak naprawde to nazywa sie Tyle słońca bo tak ma wpisane w papierach ale myśmy woleli wołać na nią milka no i mamy teraz naszą mileczke. Na początku było strasznie musiałam do niej wstawać  nieraz o 5 rano bo szczekała że jej sie chce siusiu a nieraz jak wstawałam to cały dom był w kupach i musiałam wszystko sprzątać no ale jakoś przetrwałam i teraz mam już dużą mileczke która 21 sierpnia skończy dwa lata   no to tyle już chyba wzystko powiedziałam papa

Offline

 

#3 2006-06-29 10:13:51

Golden Retrieverka

Witaj na forum

4807789
Zarejestrowany: 2006-06-28
Posty: 35
Punktów :   
WWW

Re: Witam serdecznie wszystkich użytkowników na www.goldenretriever.pun.pl

Miło Aniu, że mamy drugiego użytkownika i nim jesteś właśnie Ty, zazdroszczę Ci, masz już to swoje marzenie w domciu . Zapraszam Cię do Galerii i koniecznie przedstaw nam swoje "maleństwo"

PS Myślę, że jak będzie więcej użytkowników, powiesz o forum znajomym i dłużej będziesz na forum to będziesz mogła zostać moderatorką , oczywiście jak byś chciała.

Offline

 
  • Index
  •  » Przedstawmy się
  •  » Witam serdecznie wszystkich użytkowników na www.goldenretriever.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pldieta Sports Manager